
Ще кілька років тому важко було уявити, що українці можуть святкувати Різдво поза домом. Киплячий в каструлі борщ, передсвяткове прибирання, очікування приїзду тещі або свекрухи … Чому українці все частіше виїжджають з дому на свята? Адже різдвяний час – це прекрасний період, коли зустрічається вся сім’я в милій, дружній атмосфері, і люди радіють кожній проведеній одне з одним хвилині. Однак все частіше сімейні урочистості замінюються вилазкою в гори, особливо в період Різдва. Приводів є кілька, не тільки згаданий раніше приїзд тещі. Чарівності урочистого Святвечора в колі сім’ї, пухнастому сніжку з неба і звуку колядок передує багатогодинне прибирання, приготування святкових страв, маса покупок в останню хвилину і … стрес. Втомлені від усього цього зважуються на виїзд в колі близьких людей, де все буде подано “під ніс”. Відсутність передсвяткової лихоманки дає можливість насолодитися святами і товариством своїх рідних.
Передсвяткова метушня
Хоча, як і раніше, більш популярними є виїзди на святкування Нового року, виїзди на теж є досить поширеними. Судячи з кількості проданих і заброньованих через турфірми різдвяних турів в Карпати, з року в рік спостерігається зростання зацікавленості у проведенні різдвяного святкування далеко від будинку. Найчастіше, клієнти купують одиночні тури, рідше – сімейні. На думку соціологів, це пов’язано з тим, що такі виїзди найчастіше можуть собі дозволити незалежні люди, які ще не мають сім’ї і належать тільки собі самому. Іншою причиною є зміна системи цінностей. Люди в сучасному світі все більш зайняті і метушливі. У великому місті ритм життя, стреси і спроби втриматися на плаву підштовхують до того, щоб за всяку ціну втекти від щоденних обов’язків, знайти розвагу і цікаво провести час. Більшість людей, які зважилися провести Різдво в Карпатах, шукають автентичних традицій, розуміння своїх коренів і прищеплення своїм дітям справжніх цінностей, які легше знайти серед сільського населення, ніж у великих мегаполісах.



Різдвяні свята в горах Карпатах – незвичайний час
Варіантів різдвяних пропозицій дуже багато. Частина святкових туристів обирає пропозиції карпатських готелів, турбаз або садиб, де зима насправді виглядає як зима, а не як суміш пізньої осені з ранньою весною. Повертаються зазвичай у захваті. Свята в горах – це абсолютно неповторна форма проведення часу для багатьох людей. У зв’язку з великою зацікавленістю в такій формі проведення свят, безліч гірськолижних курортів, господарств зеленого туризму і пансіонатів пропонують ретельно продумані домашні свята. Товстий шар білого пуху не тільки надає навколишньому середовищу святкового вигляду, але також забезпечує багато розваг: лижі, санні поїзди, санки і численні забави на снігу, організовувані для дітей. У туристичних місцевостях не забувають також про колядки, вертепи і наповнені автентичним кліматом святкові ярмарки. Зимові гірські пейзажі, прогулянки, насолода прекрасними видами – це незабутні хвилини. Тож не дивно, що все частіше сім’ї віддають перевагу святам у горах. Плюсів такого відпочинку є багато: гірське свіже повітря, лижі, санки, експедиції, готові страви, і свята без стресу через невдалі страв. А в переддень Різдва в готелях і приватних садибах проходить урочиста вечеря. Свята вечеря має виняткове святкове оформлення, спеціально підготовлене меню. Всім займається кваліфікований персонал, влаштовуючи справжній український Святвечір, і готує найкращі традиційні народні страви. Ну і, звичайно ж, після трапези не потрібно мити посуд, а тільки продовжувати відпочинок. Для багатьох жінок – це велике полегшення і зменшення навантаження від щоденної роботи по дому.
В гори з дітьми та домашніми улюбленцями? Чом би й ні!
Люди з усієї України з’їжджаються в гори, щоб відпочити від щоденного шуму і турбот. Свята – це дуже сімейний час, тому сімейна атмосфера – необхідна умова господарств і пансіонатів, які зважуються влаштувати саме такі урочистості. Свята в горах є ідеальною альтернативою для сучасних українців. Пропозиції святкового відпочинку для сімей найрізноманітніші. Одні включають тільки дні свята, але тоді відпочинок може здатися занадто коротким. Інші охоплюють кілька днів – тоді пропозиція може бути багатшою. Виїзд на свята з дітьми – це, крім усього іншого, можливість відкриття нових смаків, традицій і звичаїв іншого регіону. Карпатські страви та інший спосіб проведення Святої вечері – це хороший досвід, як для дорослих, так і для дітей. Якщо ви зупинили свій вибір на зеленому туризмі, маєте шанс отримати контакт не тільки з зимовою дикою природою, а й подивитися на численних домашніх тварин, яких, як правило, тримають господарі. Зазвичай, в таких садибах не забороняють гостям привозити і своїх домашніх улюбленців.



Коляда, вертеп, глінтвейн
У перший день свят можна зібратися на божественну літургію в найближчу церкву. Часто організатори комплексних турів включають таку поїздку до програми. Це не тільки можливість відзначити Різдво відповідно до українських традицій, але й відвідати архітектурну пам’ятку, адже часто церкви в українських Карпатах – це маленькі старовинні дерев’яні будівлі. Біля церкви часто можна зустріти колядників, приєднатися до них або просто послухати українські обрядові пісні. Не омине вас і традиційний Вертеп. Крім того, що різдвяні програми турбаз і різних курортів є досить насиченими, завжди знайдеться час для особистих інтересів. Вам не будуть нав’язувати те, що вам не до душі. Святковий період – час відпочинку. Свій вільний час ви зможете провести відповідно до своїх уподобань.
Важко не піддатися казковому оформленню, що з’являється в горах разом із приходом зими. У процесі проведення зимових свят в горах можна покататися на лижах, сніжному скутері, спробувати керувати собачою упряжкою або взяти участь в кінному забігу. Хто не любить занадто великих доз адреналіну, може скористатися поїздкою в санному поїзді з факелами, погрітися біля багаття, на якому печуть кабана, або просто посидіти біля каміна з келихом гарячого вина.